‌Tel.: 733747797

POJISTNÉ KROUŽKY - "SEGER"


Segerové pojistné kroužky slouží k zajištění čepů a hřídelí proti posuvu po ose, k zajištění strojních součástí v dírách či na zajištění hřídelí. Segerové kroužky jsou nejjednodušší a zároveň ekonomicky nejvýhodnější alternativou k zajištění čepů proti osovému posuvu.

Segerové pojistné kroužky na hřídel

Tento typ segerového kroužku je určen pro zajištění hřídele. Výrobní norma, podle které jsou segerové kroužky vyrobeny, je označena jako DIN 471. Rozměr kroužku je dán průměrem hřídele, nelze přesně určit rozměr segerového kroužku jejím měřením. Přibližně lze určit rozměr hřídele, pro které je segerová pojistka určena, tím, že změříme vnitřní okraj kroužku s jejím protilehlým venkovním okrajem. Získaný rozměr hřídele je ale pouze odhadem. Segerový pojistný kroužek se aplikuje pomocí segerových kleští. Kroužek je nutné roztáhnout, poté přetáhnout přes hřídel a zaklapnout do drážky v hřídeli. Pružnost kroužku zajistí jeho zmenšení v drážce, tím pádem zajistí samotnou hřídel, nebo její rotační části proti pohybu.

Segerové pojistné kroužky do otvoru
Segerový pojistný kroužek do otvoru je určen pro zajištění pohybu ve válcových dutinách strojních součástí. Segerové kroužky tohoto typu jsou vyráběny podle normy DIN 472. Rozměr kroužku nelze přesně určit z velikosti kroužku, ale opět lze velikost zjistit pomocí přibližného změření vzdálenosti vnitřního kraje pojistného kroužku a jejího protilehlého vnějšího kraje. Segerový kroužek do otvoru aplikujeme pomocí segerových kleští. Kroužek musíme kleštěmi zmenšit, aby bylo možné pojistný kroužek provléknout otvorem. Po dosažení drážky v otvoru se kroužek díky pružnosti roztáhne a zasekne svou polohu vůči otvoru.

Segerové pojistné kroužky třmenové
Segerové pojistné kroužky třmenové se používají pro malé průměry řemenic a čepů. Norma, dle které se řídí výroba, je DIN 6799. Narozdíl od segerových kroužků na hřídel a do otvoru, pro aplikaci třmenového typu pojistného kroužku nejsou zapotřebí segerové kleště. Třmenový kroužek je z jedné strany široce otevřený. Toto rozevření je ve tvaru písmene V, díky čemuž je nasazení takové pojistky značně jednodušší. Kroužek se nasadí na okraj drážky a působením síly na protější straně třmenového kroužku dojde k zacvaknutí pojistky do správné polohy.


Napište nám,

vše další obratem zařídíme my!

ARKATIP, s.r.o.
Pražská 754
500 04 Hradec Králové

Tel.: 733 747 797
E-mail: arkatip@seznam.cz

*

*

*

* povinný údaj